BLOG A AKTUALITY

NOVÁ KOSMETICKÁ ŘADA DE-SENSE

KOSMETICKÝ BLOG

Článek č.1
Čištění a odličování pleti

Za několik let mé praxe v oboru kosmetických služeb jsem zjistila, že toto téma není všem ženám blízké a velké procento žen používá špatné čistící produkty a malé procento žen dokonce žádné. V tomto článku bych Vám ráda vysvětlila, proč je čištění pleti důležité, jaké produkty je dobré používat, čemu bychom se měli vyvarovat apod...

Můj první dotaz hned na začátku každého kosmetického ošetření zní, jak se staráte o svou pleť, co používáte za produkty a v neposlední řadě jak se odličujete. Z úst klientek slyším několik variant. Některé ženy poctivě pleť čistí, jen nemají vhodné produkty, některé nečistí vůbec, některé použijí sprchový gel, některé jen vodu a některé mají micelární vodu úplně na vše. Dále si některé ženy myslí, že když se nelíčí a nepoužívají make-up, že jejich pleť nepotřebuje čistit. Toto vše si nyní rozvedeme.

Úplný základ, který by měl být součástí vašeho denního rituálu je použití dvou čistících produktů. Jedním je pleťové mléko, aknózní pleti použijí čistící gel, dále tonikum / pleťovou vodu. Oba tyto produkty je potřeba používat každé ráno a večer. Přirovnám to například k čištění zubů. Také jste zvyklé si zuby čistit 2x denně, jelikož je chcete mít zdravé a krásné, tak i tak tomu je s pletí. Za celý den se nám na pleti usazuje velké množství nečistot - make-up, pot, prach, nečistoty z ovzduší apod.. v noci nám pleť také pracuje, potíme se, spíme v peřinách, kde se množí roztoči apod. Hlavním a zároveň nepostradatelným čistícím produktem je tedy čistící mléko/ čistící gel. Pro komfortnější a lepší čistění doporučuji navlhčit obličej vodou, do dlaní naneste potřebné množství produktu a krouživými pohyby několik sekund čistěte pleť. Ideální je toto večerní čištění spojit s vaší koupelí.Někdo používá pleťovou vodu jako hlavní čistič, ale pleťová voda pleť pouze dočišťuje, hydratuje, zvláčňuje a stahuje póry.

Dalším čistícím produktem je odličovač na oči a oční okolí. Hodně žen odličuje oči buď micelární vodou, pleťovou vodou nebo pleťovým mlékem. Speciální oční odličovače jsou oproti ostatním čističům daleko šetrnější, nedráždí oči a oční okolí. Dále si dejte velký pozor na pohyb a směr jakým oční okolí čistíte. Pokud oči čistíte stylem, že si mnete oči, mechanicky si poškozujete řasy, ale také si špatným způsobem odlučování způsobujete vrásky kolem očí.

Velkým trendem mnoha firem jsou micelární vody, které jsou pro nás kosmetičky velmi neoblíbené. Ptáte se proč? Micelární vody obsahují micely - složky/tenzidy, které na sebe nabalují velké množství nečistot. Micely ale pleť hodně dráždí, na pleti nám vytvoří neprodyšný film a pleť nemůže dýchat. Micelární vody dále potřebují opláchnout vodou, pokud tak neučiníte, tenzidy na pleti zůstanou a při dlouhodobém používání je pleť podrážděná, začervenalá, objevuje se pocit pnutí a pálení, ucpávají se póry, vytvoří se ekzém, mohou popraskat žilky apod.. Použití micelárních vod omezte opravdu jen na nezbytné minimum.

Co může nastat, když se tyto postupy nedodržují? Na pleti se vám dělá akné, černé tečky, vrásky, následné krémy, séra, pleťové masky a aktivní látky neprostupují hluboko do pleti a produkty nefungují jak by měly. V takovém případě je opravdu jedno, zda bude krém stát 100 Kč nebo 1000 Kč.Pokud nebude pleť dokonale vyčištěna, tak minimálně 80% obsahu letí rovnou do koše. Dále doporučuji se vyhnout produktům z drogérií. Opravdu se Vám vyplatí zainvestovat do kvalitních kosmetických produktů, které budou sestaveny na míru a potřebám vaší pleti. Přeci jen krásná, čistá a zářivá pleť je naší vizitkou a určitě je všem jasné, že vše co aplikujeme na pleť se nám pak dostává dovnitř do těla a našeho organismu.

Novinka! Pěstící dekorativní kosmetika

GOLD LASHES 2019: Vyhrály jsme!

Vyhrály jsme! V Bratislavě se 3. října konal Mezinárodní Beauty Festival na výstavišti Incheba - Expo a v jeho rámci se uskutečnila prestižní mezinárodní soutěž GOLD LASHES 2019. Mezi sebou poměřily síly stylistky v těchto kategoriích Natural Classic, 3D-Volume, MAXI-Volume, Free Style, Lash lifting, Architektura obočí - stylizace a tvarování obočí a Male Lashes.

Mé úspěchy a pocity ze soutěže :)

3. místo Natural Classic lashes
- Tato kategorie byla pro mě velkou výzvou a zároveň mým poprvé, kdy jsem na soutěži v této kategorii soutěžila. Všechny mé klientky nyní touží po Lash Filleru nebo Hollywoodském objemu a já jsem klasiku nelepila již několik měsíců. Modelka byla ze Slovenska a poprvé jsme se společně viděly jen několik minut před samotnou aplikací řas. A mám obrovskou radost, že jsme se umístily na krásném 3.místě.

1. místo Lash Lifting
- Lash Filler (mnozí znají pod názvem lash lifting) je nyní u mě v salonu velmi žádaný a oblíbený. Dalo by se říct, že v oblasti řas patří pro mě k nejoblíbenější službě, neboť mám ráda přirozenost, práci s přírodní řasou, zvýraznění a podtrhnutí krásy každé mé klientky. Na jaře mi přišla nabídka stát se v Mladé Boleslavi školitelkou. Kategorie Lash lift byla na této soutěži nejvíce obsazena a tento pohár mě ještě více motivuje a hřeje u srdce a je to obrovská odměna za mou odvedenou práci.

1. místo Free style
- Free style je pro mě velmi kreativní a oblíbená disciplína. Zde může člověk popustit uzdu své fantazii, vyřádit se, vymýšlet různé nápady, být kreativní, propojit aplikaci umělých řas s make-upem a všemi drobnými věcmi, které najde doma. Věnuji se i vizážistice a zde mohu všechny mé zkušenosti spojit v jeden kreativní celek (výtvor). Domácí příprava mi vždy zabere několik týdnů. Doma je to někdy jako po výbuchu, jelikož se nám třpytí všechen nábytek, všude jsou řasy, peří, kamínky, miniaturní zdobení a další prvky, které pro výtvor kostýmu používám. Čas, který pak na samotné soutěži máme, je ale s aplikací objemových řas velmi šibeniční, jelikož se jedná o pouhých 120 min. Člověk by se někdy hrozně rád ještě více vyřádil, ale v tomto čase (120 min) , kdy aplikujeme objemové řasy, oblékáme kostým, aplikujeme do vlasů a na obličej další doplňky a věci, není reálné. Když porota řekla mé jméno a předala mi pohár za 1. místo v této kategorii, byla jsem nesmírně šťastná, neboť ten čas a má nápaditost sklidila velký úspěch. Ale to nebylo vše. Na závěr, kdy se předaly všechny poháry, porota sdělila, že má pro některé soutěžící ještě speciální cenu. Má práce byla ještě ohodnocena druhým pohárem - The best lash work. Nebudu se nijak tajit tím, že s každým vyhlášením mého jména a předáním poháru se mi valily do očí slzy štěstí.

Za všemi těmito úspěchy stojí hrozně moc práce, píle, domácí přípravy, léta praxe, nespočet školení, trpělivosti a mnoho dalšího. Velké poděkování patří mnoha lidem. Především týmu (rodině) VIOLET Lashes, mým přátelům, modelkám a v neposlední řadě rodině, která mě v mé práci velmi podporuje a pomáhá s hlídáním mého 17měsíčního syna, abych se mohla ve své práci vzdělávat, pracovat a jezdit na soutěže. Tímto bych chtěla také říct to, že pokud máte malé dítě/děti, není v našem oboru a práci vůbec žádnou překážkou a i přes to se dá naše práce dělat s láskou a na plný plyn.

Vaše Aneta :)

Soutěže

Tímto bych shrnula mou jarní účast na mezinárodních soutěžích.

Jako první jsem se účastnila Mistrovství světa v lash liftingu ve Fracii v Paříži.
A 15.-16.3 probíhal víkendový kosmetický veletrh World of Beauty&Spa a Interbeauty Prague. Odkud jsem si dovezla dva mezinárodní poháry.


🥈Hloubková přístrojová manikúra s aplikací gel laku
🥉Prodlužování řas - Free style